monday
Section A
Board 6
March 25, 2024
Dealer : East
East/West are Vulnerable
♠
J852
♥
85
♦
T43
♣AJ42
♠
T63
♠
K74
♥
KQ743
♥
A92
♦
A752
♦
KQJ
♣K
♣QT98
♠
AQ9
♥
JT6
♦
986
♣7653
Makeable Contracts
C
D
H
S
NT
HCPs
N
~
~
~
~
~
6
S
~
~
~
~
~
7
E
2
4
4
2
4
15
W
2
4
4
2
4
12
N/S
E/W
N/S
E/W
N/S
E/W
Pair #
North/South Pair
Pair #
East/West Pair
Contract
Direct
Result
Score
Score
Points
Points
%
%
7
Doran Flock & Jane Youngberg
20
Don McCarthy & Ian Gatenby
3NT
E
3
600
20.50
0.50
97.16
2.38
12
Vern Coates & Patty Coates
5
Ruth McBride & Joyce Sprengel
3NT
E
3
600
20.50
0.50
97.16
2.38
3
Joyce Keane & Ann Hauser
3
Bob Garvey & Norman Bialek
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
4
Jim McNamee & Joy Schaeffer
14
Nancy Miller & Bob Michaud
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
5
Fran Kumar & Margaret Beach
16
Betty Moynagh & Robert Rose
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
8
John Kerrigan & Lois Bartels
22
Rita Gordon & Sharon Smith
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
10
Glenn Crawford & Thomas Kirkpatrick
4
Martin Mueller & Mary Boyd
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
11
Jim Blaschak & Linda Tucker
6
Art Warrick & Barb Laudone
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
13
Dennis Frazier & Edie Parker
7
Gerry McCully & Rhonda Foster
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
14
Ken Boyd & Andrew Huang
9
Christine Lynn & Jan Bridger
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
15
Kenneth Yamanouchi & Nicky Rycroft
11
Iola Aldrich & Dan Halsey
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
16
Lorna McDonald & Peter Jones
13
Gary Roberts & Clifford Podewell
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
17
Paul Boorman & Jim Krohn
15
Terry Denton & Joan Denton
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
19
Linda Voosen & Adell Hansen
19
Mike Deaton & Pat Dumbacher
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
20
Dick Towner & Hart Renger
8
Alice Olson & Mike Olson
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
22
Susan Haas & Sandra J. Walters
12
Ron Langlois & John Fiterman
4
♥
E
4
620
12.50
8.50
59.24
40.47
1
John Longabaugh & Marian Garcia
21
Connie Roberts & Ray Murphy
3NT
E
4
630
3.50
17.50
16.59
83.33
2
Dorothy Grossman & Eleanor Hutchinson
1
John Herder & John Atten
3NT
E
4
630
3.50
17.50
16.59
83.33
18
Bob Manchester & John Boshears
17
Karon Chitwood & Barbara Brue
3NT
E
4
630
3.50
17.50
16.59
83.33
21
Bill Davis & Maurice Chesney
10
Diane Ogrodowski & Leroy Abinanti
3NT
E
4
630
3.50
17.50
16.59
83.33
6
Nancy Howe & Jewell Litterman
18
Sue Hadley & Mary Monfre
3NT
E
5
660
0.50
20.50
2.37
97.61
9
Kathryn Maurdeff & Julia Urban
2
Tim Rilling & Donna Blaschak
3NT
E
5
660
0.50
20.50
2.37
97.61
Click on Pair Names for Details
Click here to print this page
Previous Board
Overall
Section A
Section B
Next Board
Click on Board # below VIEW the RESULTS of that board
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Play it again, Sam
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26